Dallime mes rishikimeve të "Julian Bejko"

15 bytes removed ,  3 vjet më parë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
Veç mesimdhënies, Juliani, është autor i veprës origjinale Shoqëria e Kinemasë I, Regjimi i vjetër dhe lufta e popullit, 2012 dhe Shoqëria e Kinemasë II, Reforma. Detyra. Ndërgjegjja, 2013, në të cilat studiohet shoqëria shqiptare në historinë dhe kompleksitetin e saj përmes imazheve kinematografike të Kinostudios Shqipëria e Re. Si dhe autor librit Norbert Elias, Sociologji e Qyteterimeve <ref>
https://www.wherevent.com/detail/Tulla-Culture-Center-Prezantim-Libri-nga-Julian-Bejko-I-Norbert-Elias-Sociologji-e-Qyteterimeve-I-TULLA</ref> (2014).
Nje monografi e sociologout te njohur gjerman, [https://en.wikipedia.org/wiki/Norbert_Elias/ Norbert Elias]
 
== Referenca ==