Dallime mes rishikimeve të "Meda"

428 bytes added ,  3 vjet më parë
Albumet
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Albumet)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| webfaqja =
}}
'''Mehdin Pergjeçaj''' (i lindur më [[15 qershor]] [[1980|1979]] në [[Deçani|DeçanHajvali te Prishtines]]), i njohur si '''Meda''', është këngëtar shqiptar dhe rrjedh nga nje familje nga Lumbardhi i DeqanitDeçanit . Ai është këngëtari i parë shqipatëshqiptarë qe ka thyer rekordet për shitjen e albumeve . Albumi që mori përmasa të mëdha dhe gjithashtu e bëri edhe të njohur ka qenë albumi ''"Pendohu" i vitit 2004''.Ku mori shume fame me kengen Hajde me mu!
 
Ky album kishte shume hite por kenga e cila e beri Medën shume te famshem per publikun dhe sot cilesohet si 'emblema' e tij ishte kenga,Hajde me mu!
Mehedin Pergjeçaj jeton në Shtutgart. Babai i tij, Hasan Pergjegjaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.
 
MehedinMehdin Pergjeçaj jeton në Shtutgart. BabaiFreiburg,babai i tij, Hasan PergjegjajPergjeçaj ishte gjithashtu një muzikant i suksesshëm me sakte nje rapsod,dhe tani është producent i një produksioni jashtë vendit. Meda është këngëtari më i kërkuar në të gjitha vendet ku ka shqiptarë , zakonisht vendet ku këndon ai janë të stërmbushura . Meda është i martuar me Luljetën dhe ka kater fëmijë.
 
Albumet e Medes - 1999Albumi i pare ka qene ne bashkepunim me Ismet Bexhetin- Meda e Ismet Bexheti- Ku e kam shokun?(kenge patriotike)
 
2000Albumi -i dyte ka qene sebashku me grupin Corona,Meda e grupi koronaCorona- Koha e ben te veten!
 
Albumet e Medes - 1999 - Meda e Ismet Bexheti- Ku e kam shokun?(kenge patriotike)
2000 - Meda e grupi korona- Koha e ben te veten!
2001- Meda - Une te dua!
 
2002 - Ku Je Ti.
 
2003 - Biondinë.
 
2004 - Pendohu.
 
Gezuar 2005 Meda me miq!
 
2005 - Cka Ka Zemra.
 
2005 - Meda ne vite!(permbledhje)
 
2006 - Ah Dashni.
 
2007 - Mollë E Ndaluar.
 
2008-Pavaresia.
 
2008 - As Kafe , As Llafe.
 
2009 - Kur E Don , E Don.
 
2010 - Mos Gabo.
 
2011 - Lamtumirë.
 
2012 - O Marak.
 
2013 - Për Ju.
2013 - LlokumAlbum live,Meda Per Ju.
 
2013Llokum.
 
2014 - Princeshë.
 
2015 - Hallall.
 
2016 - Kot E Ke.
 
2017 - N'extrem.
 
2017 - Meda,Hitet nga Meda!
 
2018 - Njo Po Njo..
 
2018- Meda me balada!
 
2019 - A jena?
 
==Filmografia==
Anonymous user