Dallime mes rishikimeve të "Prefiksi telefonik"

American
v (Robot: ndryshime kozmetike)
(American)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Prefiksi''' është një numër që i është caktuar një shteti nga [[Bashkimi Ndërkombëtar i Telekomunikacionit]] dhe shërben për të kontaktuar me telefon shtetet specifike.
 
== ShikoAmerica dhe këtu ==
American
 
[[Kodet lokale telefonike|Kodet (prefikset) lokalë telefonik të Shqipërisë]]
 
Anonymous user