Ndryshimi mes inspektimeve të "Sanxhaku"

78 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Adding: pl:Sandżak (jednostka))
Njësi'''Sanxhaku''' është njësi administrative e perandoris[[Perandoria Osmane|perandorisë Osmane]] si dhe perandorive e shteteve tjera islamike. Sanxhaku është një nivel më i lartë se [[nahia]] dhe një më poshtë se [[vilajeti]].
 
{{his-cung}}
[[Category:Sanxhaqe| ]]
 
[[bg:Санджак (административна единица)]]
12.723

edits