Dallime mes rishikimeve të "Vjosa Osmani"

62 bytes added ,  2 vjet më parë
v
U kthye versioni 1986831 i bërë nga 178.132.223.17 (diskutimet): rv-v
(ttt test)
v (U kthye versioni 1986831 i bërë nga 178.132.223.17 (diskutimet): rv-v)
Etiketa: Undo
[[Skeda:Vjosa Osmani - Sadriu.jpg|parapamje|Vjosa Osmani - Sadriu]]
'''Vjosa Osmani - Sadriu,''' juriste dhe deputete shqiptare nga Kosova.
'''Vjo'''
 
Vjosa Osmani - Sadriu (17.05.1982-, Kosovë). Është deputete e Kuvendit të Kosovës tash e tri mandate. Dy palë zgjedhjet e fundit të mbajtura në Kosovë e nxorën Vjosën si gruan deputete më të votuar në historinë e Kuvendit të Kosovës. Ajo është profesoreshë në Universitetin e Prishtinës, në R.I.T Kosovo dhe në Universitetin e Pitsburgut, në SHBA.