Dallime mes rishikimeve të "Isak Beu"

461 bytes added ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Sejko zhvendosi faqen Isak-Beg tek Isak Bej: siç duhet)
'''Isak Bej''' ka qenë ushtarak dhe komandant [[Perandoria Osmane|osman]], [[Sanxhaku i Shkupit|sanxhakbej i Shkupit]] nga 1415 deri më 1439.<ref name="Fine1994">{{cite book|last=Fine|first=John Van Antwerp|title=The Late Medieval Balkans: A Critical Survey from the Late Twelfth Century to the Ottoman Conquest|url=https://books.google.com/books?id=LvVbRrH1QBgC&pg=PA468|accessdate=1 August 2012|date=1994-06-15|publisher=University of Michigan Press|isbn=9780472082605|page=468}}</ref>
Komandant Osman turk qe pordhi ne shishe gjate sulmit te Skenderbeut ne betejen e Albulenes
 
== Referencat ==
{{Reflist}}
[[Kategoria:Ushtarakë osmanë]]
992

edits