Dallime mes rishikimeve të "Isak Beu"

20 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Isak Bej''' ka qenë ushtarak dhe komandant [[Perandoria Osmane|osman]], [[Sanxhaku i Shkupit|sanxhakbej i Shkupit]] nga 1415 deri më 1439.<ref name="Fine1994">{{cite book|last=Fine|first=John Van Antwerp|title=The Late Medieval Balkans: A Critical Survey from the Late Twelfth Century to the Ottoman Conquest|url=https://books.google.com/books?id=LvVbRrH1QBgC&pg=PA468|accessdate=1 August 2012|date=1994-06-15|publisher=University of Michigan Press|isbn=9780472082605|pageyear=1994|location=|pages=468}}</ref>
 
== Referencat ==
992

edits