Ndryshimi mes inspektimeve të "Rajoni i Pejës"

2.748 bytes added ,  10 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Rajoni i Pejës''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: Пећки округ or Pećki okrug) është njëri nga shtatë [[Rajonet e Kosovës|rajonet]] e [[Kosova|Kosovës]]. Kryeqendra është [[Peja]].
 
{{Infobox vendbanim
|Emri =Rajoni i Pejës
|Emri në gjuhën vendase =
|Gjuha vendase =
|Lloji i vëndbanimit = Rajon
|Nofka =
|Moto =
|Flamuri_figura =
|Flamuri_artikulli = Flamuri
|Stema_figura =
|Stema_artikulli = Stema
|Stema_gjerësia =60px
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
|Pamje_gjerësia =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti =Kosova
|Shteti federal =
|Rajoni =
|Kryeqyteti = [[Peja]]
|Guvernorati =
|Qarku =
|Bashkia =
|Komuna =
|Konteja =
|Komuniteti Autonom =
|Provinca =
|Distrikti =
|Kantoni =
|Departamenti =
|Famullia civile =
|Krahina etnografike/gjeografike =
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =1,365 km<sup>2</sup><br>(527 sq mi)
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane =
|Sipërfaqja Tokë =
|Sipërfaqja Ujë =
|Popullsia =174,235
|Popullsia_viti =2011
|Dendësia =130/km<sup>2</sup> (330/sq mi)
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
 
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia =
|Vendasit =
|Themelimi =
|Zona Kohore =[[Central European Time|CET]] +1
|Ora Verore =[[Central European Summer Time|CEST]] +2
|Kodi Postal =30000
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =03
|Aeroporti =
|Kryetari i Bashkisë =
|Asambleja rajonale =
|Partia udhëheqëse =
|WebFaqja =
|E-Posta =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =Pec in Kosovo (Kosovo independent).svg
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
|harta_gjerësi =
|harta =
|CoordAddon =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
}}
 
== Njësitë vendore ==