Ndryshimi mes inspektimeve të "Rajoni i Pejës"

294 bytes added ,  10 muaj më parë
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
== Njësitë vendore ==
Rajoni i Pejës përfshin tri komuna, dhe cilat118 janë:vendbanime.
 
* [[Burimi (qytet)|Komuna e Burimit]]
{| class="wikitable sortable"
* [[Klina|Komuna e Klinës]]
|-
* [[Komuna e Pejës]]
!Komuna
!Popullsia <small>(2011)</small>
!Supërfaqja <small>(km2)</small>
!Dendësiteti <small>(km2)</small>
!Vendbanime
|-
| [[Peja]]
| 96,450
| 603
| 160
| 14
|-
| [[Burimi]]
| 39,289
| 454
| 86.5
| 50
|-
| [[Klina]]
| 38,496
| 308
| 125
| 54
|-class="sortbottom" bgcolor="#e0e0e0"
| '''Rajoni i Pejës'''
| 174,235
| 1,365
| 127.6
| 118
|}
 
 
[[Kategoria:Rajone në Kosovë|P]]