Dallime mes rishikimeve të "Viktor Bruçeti"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
[[Skeda:Viktor Bruçeti.jpg|thumb|200px]]
'''Viktor Bruçeti''' ([[Shkodra|Shkodër]], [[26 shkurt]] [[1938]] - [[8 tetor]] [[2010]]) ka qenë aktor i teatrit dhe kinematografisë, Artist i Merituar.
 
== Biografia ==
Lindi në Shkodër, më 26 shkurt 1938. Studimet e larta për aktor i nisi në Akademinë e Arteve në Bukuresht, Rumani, të cilat i nderpreu për shkak të keqësimit të marrëdhënieve politike ndërshtetërore të kohës. Më pas vazhdon studimet në Shkollën e Lartë "Aleksander Moisiu" në Tiranë.
 
992

edits