Ndryshimi mes inspektimeve të "Acidi sulfurik"

43 bytes added ,  11 muaj më parë
Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0
(U kthye versioni 1742028 i bërë nga 31.22.53.100 (diskutimet))
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0)
 
 
* [http://www.cdc.gov/niosh/npg/npgd0577.html NIOSH Pocket Guide to Chemical Hazards]
* [https://web.archive.org/web/20071011184722/http://ptcl.chem.ox.ac.uk/MSDS/SU/sulfuric_acid_concentrated.html External Material Safety Data Sheet]
* [http://www2.iq.usp.br/docente/gutz/Curtipot_.html Sulfuric acid analysis - titration freeware]
* [http://twt.mpei.ac.ru/MCS/Worksheets/Chem/Sulfuric-acid-density-pH.xmcd - Sulfuric Acid density and pH-value at t=20 °C]