Ndryshimi mes inspektimeve të "Aleanca e shenjtë"

ska përmbledhje të redaktimeve
''Aleanca e shenjtë'' thirrej marrëveshja e bërë më [[26 gusht]] [[1815]] në mes të Perandorisë Ruse, Perandorisë Austriake dhe Prusisë.
Aleanca e shenjtë filloi që në shtator 1814 deri më 9 Korrik 1815.
Në këtë Aleancë morrën pjesë Prusia,Austria dhe Rusia,e me vonë u bashkua dhe HolanaHolanda e Franca.
 
[[Skeda:Holy Alliance.png|parapamje|200px|Aleanca e shenjtë]]
Anonymous user