Dallime mes rishikimeve të "Illixha (Sarajevë)"

Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0
vNo edit summary
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0)
[[Skeda:Ilidza Municipality Location.svg|parapamje|Komuna e Ilixhës]]
[[Skeda:Hotel Bosna, Ilidža (2010).JPG|parapamje|Hoteli Bosna në Ilixhë]]
'''Ilixha''' është komunë që gjendet në Kantonin e Sarajevës.<ref>[http://www.weatherbase.com/weather/weather-summary.php3?s=133531&cityname=Ilidza%2C+Federacija+Bosne+I+Hercegovine%2C+Bosnia+and+Herzegovina&units= Climate Summary for Ilidža]</ref> Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e Ilixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). Bashkësitë lokale të komunës së Ilixhës janë: Ilixha Qendra, Hrasnica, Kolonia Sokoloviç, Butmiri, Otesi, Stupi, Kodër Stupi, Vreoca, Blazhuji, Rakovica, Lluzhani dhe Osijeku.<ref>{{cite news | url=http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | work=Sarajevo School of Science and Technology | title=Butmir Culture | date=1 shtator 2016 | access-date=1 shtator 2016 | archive-url=https://web.archive.org/web/20160304093615/http://dmc.ssst.edu.ba/ButmirNeolithicCulture/english/ | archive-date=4 mars 2016 | url-status=dead }}</ref>
==Shih edhe==
* [[Kultura e Butmirit]]