Ishulli i Princit Eduard: Dallime mes rishikimesh

Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0
Rreshti 53:
| ora_verore =
| kodi_postar = C (prefiksi) <br /> PE (kodi)
| produkti_brendshëm_bruto = {{formatnum:4624}} [[Milioni|mln]] [[Dollari kanadez|C$]]{{Cite web|url = http://www40.statcan.ca/l01/cst01/econ15.htm |title = Gross domestic product, expenditure-based, by province and territory|publisher = [[Statistics Canada]]|accessdate = 10 nëntor 2009|archiveurl = https://web.archive.org/web/20080420144936/http://www40.statcan.ca/l01/cst01/econ15.htm|archivedate = 20 prill 2008|url-status = dead}} (2008)
| përfaqësia_parlamentare = [[Dhoma e Komunëve (Kanada)|Dhoma]]: 4 <br /> [[Senati i Kanadasë|Senati]]: 4
| aeroporti =