Ndryshimi mes inspektimeve të "Muggsy Bogues"

202 bytes added ,  11 muaj më parë
Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(Faqe e re: {| class=infobox width=245px |upright|250px |- |colspan=2 align=center style="background:#DDAA22"|'''Informacionet''' |- |Emri dhe Mbiemri: Muggsy...)
 
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
Bogues shkoi për të luajtur katër vite në [[Universiteti Wake Forest|Universitetin Wake Forest]], duke shënuar 11,3 pikë dhe 8,4 asistime në çdo lojë gjatë rinisë së tij.
 
Bogues luajti për kombëtaren amerikane për meshkuj në [[Kampionati Botëror FIBA 1986|Kampionatin Botëror FIBA 1986]] dhe fitoi medalje të artë<ref>[{{Cite web |url=http://www.usabasketball.com/history/mwc_1986.html |title=1986 USA Basketball] |accessdate=23 prill 2018 |archiveurl=https://web.archive.org/web/20071113075027/http://www.usabasketball.com/history/mwc_1986.html |archivedate=13 nëntor 2007 |url-status=dead }}</ref>
 
==Referencat==