Ndryshimi mes inspektimeve të "Ngarkesa elektrike"

Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
 
== Lidhje të jashtme ==
* [https://web.archive.org/web/20131005012550/http://www.ce-mag.com/archive/2000/marapril/mrstatic.html How fast does a charge decay?]
* [https://web.archive.org/web/20071122174619/http://www.scienceaid.co.uk/physics/electricity/charge.html Science Aid: Electrostatic charge] Një shpjegim i thjeshtë i ngarkesës elektrostatike.
 
[[Kategoria:Elektricitet]]