Ndryshimi mes inspektimeve të "Ngjyra"

133 bytes added ,  1 vit më parë
Shpëtim i burimeve 3 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Android app edit
(Shpëtim i burimeve 3 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
 
 
== Lidhje të jashtme ==
* [https://web.archive.org/web/20110907151050/http://www.fadu.uba.ar/sitios/sicyt/color/bib.htm Bibliography Database on Color Theory], [[Buenos Aires University]]
* [http://www.research.ibm.com/people/l/lloydt/color/color.HTM Why Should Engineers and Scientists Be Worried About Color?]
* [[Robert Ridgway]]'s [https://web.archive.org/web/20110514200313/http://lhldigital.lindahall.org/cdm4/document.php?CISOROOT=/nat_hist%2Fnat_hist&CISOPTR=1733&REC=1 ''A Nomenclature of Colors'' (1886)] and [https://web.archive.org/web/20110514200308/http://lhldigital.lindahall.org/cdm4/document.php?CISOROOT=/nat_hist%2Fnat_hist&CISOPTR=1559&REC=1 ''Color Standards and Color Nomenclature'' (1912)] - text-searchable digital facsimiles at Linda Hall Library
* [[Albert Henry Munsell]]'s [http://www.gutenberg.org/files/26054/26054-h/26054-h.htm A Color Notation], (1907) at Project Gutenberg
* [http://www.aic-color.org/ AIC], [[International Colour Association]]