Ndryshimi mes inspektimeve të "Raionul Nisporeni"

Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar duke përdorur AWB)
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
 
'''{{PAGENAME}}''' është rajon (njësi administrative) në [[Moldavia|Moldavi]]. Kryeqytet i rajonit është [[Nisporeni]]. Rajoni më [[1 janar]] [[2005]] ka pasur 65,000. banorë. [httphttps://wwwweb.archive.org/web/20110128093400/http://nisporeni.com/ www.nisporeni.com]
 
{{Moldavia-Ad.I}}