Dallime mes rishikimeve të "Unioni Astronomik Ndërkombëtar"

Shpëtim i burimeve 3 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(Shpëtim i burimeve 3 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
| headquarters = Paris, Francë
| membership_type = Shtetet anëtare
| membership = {{nowrap|12,450 anëtarë individual}}<ref>{{cite news|last1=Fienberg|first1=Rick|title=A New Tally of Individual IAU Members|url=http://astronomy2015.org/sites/default/files/IAU2015-Issue10.pdf|work=Kai‘aleleiaka|date=August 14, 2015|access-date=17 gusht 2016|archive-url=https://web.archive.org/web/20160303215019/http://astronomy2015.org/sites/default/files/IAU2015-Issue10.pdf|archive-date=3 mars 2016|url-status=dead}}</ref> <br /> 74 shtete anëtare
| leader_title = President
| leader_name = [[Silvia Torres-Peimbert]]
{{Commons category|International Astronomical Union|Unioni Astronomik Ndërkombëtar}}
* {{Official website|www.iau.org}}
* [https://web.archive.org/web/20030410073742/http://www.astronomy2006.com/ Asambleja e Përgjithshme e XXVI - 2006]
* [https://web.archive.org/web/20070817145932/http://www.astronomy2009.com.br/index.html Asambleja e Përgjithshme e XXVII - 2009]
* [http://www.astronomy2012.com Asambleja e Përgjithshme e XXVIII - 2012]
* [http://astronomy2015.org Asambleja e Përgjithshme e XXIX - 2015]