Dallime mes rishikimeve të "Universidade do Estado de Minas Gerais"

Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0
(Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
 
[[File:Uemg.png|thumb|right|<center> UEMG </center>]]
 
'''Universidade do Estado de Minas Gerais''' ('''UEMG''') është një nga [[shkolla]]t më elitare në [[Belo Horizonte]].<ref name="uemg">{{pt}} [http://www.uemg.br/apresentacao.php História da UEMG] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20180409130049/http://www.uemg.br/apresentacao.php |date=9 prill 2018 }}, Institucional, 11 de novembro de 2014</ref>
 
Pranimi në UEMG është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 23008 studente undergraduate dhe 1418 master.
{{reflist}}
== Lidhje te jashtme ==
* [https://web.archive.org/web/20110921060634/http://www.uemg.br/ Universidade do Estado de Minas Gerais]
 
[[Kategoria:Universitete]]