Ndryshimi mes inspektimeve të "Ismail Qemali"

v
→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.126.153 (diskutimet) në versionin e fundit nga XXBlackburnXx.)
Etiketa: Rollback
v (→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
Studjuesja frënge Nathalie Clayer ka konstatuar se figura e Ismail Qemalit u shndërrua në "baba i kombit" pas shpalljes së pavarësisë. Sipas saj shqiptarizmi i tij ka marrë një ngjyrë krejt tjetër nga ai i shqiptaristëve të tjerë, dhe imazhi i tij si udhëheqës i lëvizjes shqiptare është mjaft i mitizuar.<ref name=":8" />
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist|2}}{{Kryeministrat e Shqipërisë|state=collapsed}}