Ndryshimi mes inspektimeve të "Kazakistani"

v
→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB
(Shpëtim i burimeve 2 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
v (→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
Kultura kazake ngërthen në vete traditën e lashtë nomade-turke, të ndikuar më pas nga përhapja e islamit dhe në fund nga sundimi rus dhe sovjetik. Sot, diversiteti kulturor në Kazakistan përfshin edhe doket ruse, gjermane e chifute, si dhe ndikimet moderne të globalizmit.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}