Ndryshimi mes inspektimeve të "Gjuha greke"

v
→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB
v
v (→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
== Ngjashmeria mes greqishtes dhe gjuhet te tjera indo-evropiane ==
 
== ReferencatReferimet ==
{{ref}}
* [[W. Sidney Allen]], ''Vox Graeca – a guide to the pronunciation of classical Greek''. Cambridge University Press, 1968–74. ISBN 0-521-20626-X