Dallime mes rishikimeve të "Iliada"

1 byte removed ,  1 vit më parë
v
→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB
v (Bdkes zhvendosi faqen Iliada tek Kënga e Ilionit)
v (→‎Referimet: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
Së bashku me ''Odisejan'', ''Iliada'' është ndër veprat më të vjetra të letërsisë perëndimore, dhe versioni i saj i shkruar është datuar zakonisht rreth [[Shekulli VIII p.e.s.|shekullit VIII p.e.s.]]<ref>Pierre Vidal-Naquet, ''Le monde d'Homère'', Perrin (2000), p. 19</ref> Sipas Michael Nagler, Iliada është një poemë më e ndërlikuar se Odiseja.<ref>{{Cite book|url=https://www.worldcat.org/oclc/14932229|title=Approaches to teaching Homer's Iliad and Odyssey|date=1987|publisher=Modern Language Association of America|others=Myrsiades, Kostas., Modern Language Association of America.|isbn=0873524993|location=New York|oclc=14932229}}</ref>
 
==ReferencatReferimet==
<references/>