Ndryshimi mes inspektimeve të "Wolfgang Amadeus Mozart"

v
→‎Referime: Referenca -> Referime duke përdorur AWB
v (U kthyen ndryshimet e 176.32.25.98 (diskutimet) në versionin e fundit nga 46.99.134.94.)
Etiketa: Rollback
v (→‎Referime: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
Funerali modest Mozartit nuk e pasqyrojnë gjendjen e tij me publikun si një kompozitor : shërbimet përkujtimore dhe koncerte në Vjenë dhe Pragë ishin me pjesemarrjen . Në të vërtetë , në periudhën menjëherë pas vdekjes së tij , reputacioni i tij u rrit ndjeshëm : Salomoni përshkruan një " valë të paparë të entuziazmit " për punën e tij ; biografitë janë shkruar (për herë të parë nga Schlichtegroll, Niemetschek, dhe Nissen); dhe botuesit për të prodhuar edicionet e plotë të veprave të tij.
 
==ReferencaReferime==
{{reflist}}