Dallime mes rishikimeve të "Stadioni Mlladost, Strumica"

Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0)
Në vitin 2005, [[Sepp Blatter|Joseph S. Blatter]] zbuloi një pllakë për të përkujtuar rastin në stadiumin Mlladost në Strumicë. Projekti i Objektit të Strumicës u miratua për të financuar përmirësimin e qendrës teknike dhe të stadiumit. Sot objekti krenohet me disa fusha moderne të trajnimit, ndriçim modern, dhoma të veshjes moderne dhe sallë moderne të konferencave nëntokësore në tribunën e re për ndërtimin e stadiumit Mladost. [[FIFA]] dhe [[UEFA]] i dhanë stadiumin Mladost dritën e gjelbër për ndeshjet ndërkombëtare në vitin 2004.<ref>[http://www.highbeam.com/doc/1P1-115209364.html "Blatter opens soccer stadium in Macedonia"] {{Webarchive|url=https://archive.today/20130126122137/http://www.highbeam.com/doc/1P1-115209364.html |date=26 janar 2013 }}.</ref><ref>[http://www.mediafaxfoto.ro/Preview.aspx?Id=1499111 "FIFA President Joseph S. Blatter kicks the ball at the opening ceremony in Strumica"].</ref>
 
Në shtator të vitit 2015, në stadium u zhvillua ndeshja nën reflektorët midis FK Belasica dhe Akademija Pandev përballë 5,000 spektatorëve.<ref>[http://ekipa.mk/strumichkoto-gradsko-derbi-od-tretata-liga-pod-reflektori-i-5000-gledachi/ "Струмичкото градско дерби од Третата лига под рефлектори и пред 5.000 гледачи!"] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20160513123754/http://ekipa.mk/strumichkoto-gradsko-derbi-od-tretata-liga-pod-reflektori-i-5000-gledachi/ |date=13 maj 2016 }} (në Maqedonisht). Ekipa.mk. </ref>
 
Në vitin 2017 stadiumi u rindërtua, rindërtimi përfshinte dy shtresa të reja të mbuluara Lindore dhe Perëndimore me një kapacitet prej 1,200 zonave të reja të shtrimit dhe një ndryshim i plotë i dy vendeve të tjera qëndron në jug dhe veri. Platformat e reja televizive për një transmetim të plotë të një ndeshje kualifikimi në përputhje me kërkesat e UEFA.New panel të panelit të udhëhequr, dhe përmirësoi reflectoret dhe ndriçimin.