Dallime mes rishikimeve të "Gëzhoja e vjetër"

650 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Gëzhoja e vjetër" është prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria Sot" në vitin 1980.)
 
No edit summary
Filmi "Gëzhoja e vjetër" është prodhuar nga [[Kinostudio "Shqipëria Sot"]] në vitin 1980.
Regjia: Saimir Kumbaro, Skenari: Neshat Tozaj, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Aleksander Lalo.
=== Përmbajtja e filmit ===
Serveti është shok i Pandit. Ky i fundit është rekrutuar nga agjentët e huaj të kundërspiunazhit për të kërkuar informacione në lidhje me një uzinë ushtarake ku punon shoku i tij Serveti. Për të arritur qëllimet e tij Pandi e kërcënon Servetin i cili ka plagosur aksidentalisht një shok të tijin gjatë shërbimit ushtarak. Serveti refuzon t’i shërbejë Pandit dhe vritet nga ai.
=== Lidhje të jashtme===
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1980]]
Anonymous user