Ndryshimi mes inspektimeve të "1980 në Shqipëri"

v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(Faqe e re: {{Vite në Shqipëri|1980}} Në vijim është lista e ngjarjeve që kanë ndodhur gjatë vitit '''1980Republikën e Shqipërisë'''. ==Udhëheqës== *'''Pre...)
 
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
* 16 gusht - [[Eqrem Çabej]] një nga figurat më të shquara të shkencës arsimit dhe kulturës shqiptare (l. [[1908]])
* [[Kolë Paparisto]], profesor i botanikës (l. [[1914]])
==ReferencaReferime==
{{reflist}}