Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Albacete"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Albacete''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Castilla-La Mancha]], në [[Spanja|Spanjë]]. Albacete ka një popullsi prej 402837 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14858&nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}