Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Alicante"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Alicante''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Komuniteti i Valencias]], në [[Spanja|Spanjë]]. Alicante ka një popullsi prej 1 945 642 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5816.5&nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}