Ndryshimi mes inspektimeve të "The Pirate Bay"

145 bytes removed ,  9 muaj më parë
v
U kthyen ndryshimet e Abiebdragx (diskutimet) në versionin e fundit nga Wielemir.
(I feel that the word "BitTorrent protocol" needs a referral. Why is this needed? Because this is a term that requires more explanation. Not everyone understands the definition and mechanism of the BitTorrent protocol.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e Abiebdragx (diskutimet) në versionin e fundit nga Wielemir.)
Etiketa: Rollback
 
[https://torrentfreak.com/top-10-most-popular-torrent-sites-of-2019/ The Pirate Bay] (quajtur ndryshe dhe TPB) është një website i cili paraqet skedare torrent dhe lidhjet magnet në menyrë të organizuar me qëllim lehtësimin e shpërndarjes së materialeve të ndryshme elektronike duke përdorur [https://www.abiebdragx.me/2018/02/mengenal-apa-itu-torrent-silahkan.html protokollin BitTorrent]. TPB u themelua në Suedi në vitin 2003.
 
Në vitin 2009, themeluesit e The Pirate Bay ishin të akuzuat në një gjyq në Suedi nga i cili u dënuan me një vit burg dhe një gjobë prej € 2.7M ose US $ 3.5M.
101

edits