Ndryshimi mes inspektimeve të "Petro Nini Luarasi"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (→‎Referime: Referenca -> Referime duke përdorur AWB)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
}}
 
'''Petro Nino Luarasi''' lindi në 22 prill të vitit [[1865]] në [[Luaras]] të [[Rrethi i Kolonjës|Kolonjës]] dhe vdiq më [[17 gusht]] të vitit [[1911]], ishte i biri i Nini Petro Kostallarit, veprimtar i Rilindjes Kombëtare, publicist e pedagog, Mësues i Popullit. Lindi në Luaras të Kolonjës në një familje muratori. Ishte nxënës në shkollën e Qestoratit drejtuar nga [[Koto Hoxhi]]. President shkolle Leandri cemurati|
 
== Jeta ==
Anonymous user