Dallime mes rishikimeve të "Beemster"

1 byte removed ,  1 vit më parë
v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (rregullime teknike duke përdorur AWB)
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Beemster''' është një [[bashkitë e Holandës|bashki]] në provincën [[Hollanda e Veriut]] në [[Holanda|Holandë]] me sipërfaqe 72.08&nbsp;km² dhe popullsi 8592 banorë<ref>[http://www.cbs.nl/en-GB/menu/home/default.htm Centraal Bureau voor de Statistiek]</ref>. [[Middenbeemster]] është kryeqendra e bashkisë.
 
==ReferencaReferime==
<references />