Dallime mes rishikimeve të "Carlo Collodi"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Collodi vdiq më 26 tetor 1890 në vendlindje e tij në Firencë nga shkaqe natyrore vepra e tij Aventurat e Pinokut fitoi pullaritet ai u varros në kishën San Miniato al Monte në Firencë.
 
==ReferencatReferimet==
*https://web.archive.org/web/20080225143938/http://www.pinocchio.it/park.htm