Ndryshimi mes inspektimeve të "Provinca Cuenca"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
'''Cuenca''' është një [[Provincat e Spanjës|provincë]] e [[Komunitetet autonome të Spanjës|komunitetit autonom]] [[Castilla-La Mancha]], në [[Spanja|Spanjë]]. Cuenca ka një popullsi prej 218,036 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17141 km<sup>2</sup>.
 
== ReferencatReferimet ==
{{reflist}}