Dallime mes rishikimeve të "Decimoputzu"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Decimoputzu''' (''Deximupùtzu'') është [[Komunat e Italisë|komunë e Italisë]] në [[Provinca e Sud Sardenjas]], në rajonin [[Sardenja]]. Ka sipërfaqe prej 44.77&nbsp;km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 17&nbsp;m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.371 banorë<ref> [http://demo.istat.it/bilmens2016gen/index02.html Istituto nazionale di statistica - ''Bilancio demografico al 30/11/2016'']</ref>.
 
==ReferencaReferime==
{{reflist}}