Dallime mes rishikimeve të "Erazmo Roterdami"

v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
* Erasmusi ishte një përfaqësues i madh i shpirtit të Rilindjes. Me optimizmin e tij të zakonshëm, ai vazhdoi të besonte se vetëm arsimi do të mund të mposhte budallallëkun dhe injorancën.<ref>http://www.syri3.com/index.php?id_kat=17&shkrimi=803</ref>
 
== ReferencaReferime ==
{{reflist}}