Ndryshimi mes inspektimeve të "Diana Avdiu"

1 byte removed ,  11 muaj më parë
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (removed Category:Gratë using HotCat)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
Avdiu ka fituar Mis Univers Kosova të konkurrencës në qershor 21, 2012, duke u bërë përfaqësuesja e pestë e Kosovës{{Ref label|names|b|}} në [[Miss Universe]] që nga pavarësia e saj. Kjo konfirmoi vendin e saj në konkursin e Mis Univers, mbajtur në dhjetor 2012 në [[Las Vegas]].<ref>{{Cito web|url=http://beautycontestupdate.com/miss-universe-kosovo-2012-diana-avdiu/|title=Miss Universe Kosova 2012, Diana Avdiu|publisher=|date=|accessdate=2012-06-22}}</ref> Në një shfaqje para konkursit për titullin e preferuar [[Miss Universe|Miss Universi]], Avdiu ka fituar Miss Fotozhenike Univers 2012 çmim për pjesmarrësen më fotozhenike, dhe u bë Miss Kosova e edicionit të katërt, për të hyrë në gjysmë finalet e konkursit. Në vitin 2013, ajo kurorëzoi Antigona Sejdiu dhe Mirjeta Shala, si përfaqësuese të Kosovës në [[Miss World|shfaqjet e Miss World]] dhe [[Miss Universe|Miss Univers]], respektivisht, duke ndjekur një ndarje në organizatën e brendshme. Ajo tani jeton në [[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|Shtetet e Bashkuara]] , ku  punon si modele për Sherri Hill.
 
== ReferencatReferimet ==
{{Reflist}}
[[Kategoria:Lindje 1993]]