Dallime mes rishikimeve të "Emlyon Business School"

v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të prishura.) #IABot (v2.0)
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Programet e saj janë trefish të akredituara nga sistemet ndërkombëtare AMBA, EQUIS dhe AASCB<ref>{{en}}[http://www.mba.today/guide/triple-accreditation-business-schools Triple accredited business schools (AACSB, AMBA, EQUIS)]</ref>. Shkolla numëron mbi 26000 ish-studentë në fushat e biznesit dhe politikës, si Jean-Pascal Tricoire (kreu ekzekutiv i [[Schneider Electric]]-it), Stéphane Bern (gazetar) dhe Gwendal Peizerat (akull patinator)<ref>{{fr}}[http://www.leprogres.fr/lyon/2015/09/06/l-ex-champion-olympique-gwendal-peizerat-continue-sur-sa-lancee L’ex-champion olympique Gwendal Peizerat continue sur sa lancée]</ref>.
 
==ReferencaReferime==
<references />