Ndryshimi mes inspektimeve të "Enigma (makineria)"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Chiffriermaschinen AG filloi reklamimin e një makinerie me helika -Modeli Enigma A-, e cila u shfaq në Kongresin e Bashkimit Postar Postar në vitin 1924. Makina ishte masive dhe e rëndë, duke përfshirë një makinë shkrimi. Kishte përmasa 65 × 45 × 38 cm dhe peshonte rreth 50 kilogramë.
 
== ReferencatReferimet ==
 
=== Shënime ===