Dallime mes rishikimeve të "Henrik Lacaj"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
Në shtator të 1939 qe redaktor i gazetës "Rinija Fashiste" në Shkodër.<ref>{{Cite book|title=Shkodranët e 7 prillit dhe të 29 nëntorit|last=Juka|first=Gëzim H.|publisher=Reklama|year=2018|isbn=9789928440358|location=Tiranë|pages=72}}</ref> Më 1940, së bashku me [[Pashko Geci|Pashko Gecin]] qe ngarkuar si përfaqësues nga ministria e Arsimit për të kryesuar provimet e maturës së liceut [[Illyricum (shkollë)|''Illyricum'']] në Shkodër.<ref>{{Cite book|title=Provinça Françeskane Shqiptare|last=Kurti|first=P. Donat|authorlink=Donat Kurti|publisher=Botime Françeskane|year=2003|origyear=1965|isbn=99927-789-1-1|location=Shkodër|pages=261}}</ref> Më 1942 caktohet drejtor i arsimit të mesëm në Ministrinë e Arsimit.<ref name="EÇ">{{Cite book|title=Jetë e humbun|last=Çoba|first=Ejëll|publisher=Adelprint|year=2012|isbn=978-99956-32-04-5|location=Tiranë|pages=117}}</ref>
 
== ReferencatReferimet ==
<references />
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]