Dallime mes rishikimeve të "Hidesaburō Ueno"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: thumb|Statuja e Hidesaburō Ueno dhe [[Hachikō]] '''Hidesaburō Ueno''' (Japonisht: 上野 英三郎...)
 
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
Në vitin 1916, ai u bë profesor i Universitetit Perandorak në departamentin e bujqësisë universitare, dhe ai mori përgjegjësinë e leksioneve të inxhinierisë bujqësore. Ai siguroi një program specializimi të inxhinierisë bujqësore në departamentin e bujqësisë. Ueno vdiq nga një hemorragji cerebrale më 21 maj 1925, ndërsa po jepte një leksion. Ueno u varros më vonë në [[Varreza Aoyama|varrezën Aoyama]].
 
==ReferencatReferimet==
<references />