Dallime mes rishikimeve të "Surja el-Bekare"

107 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
{{Islam}}
:Për t'a lexuar tërë Suren shih [http://sq.wikibooks.org/wiki/Suretu_El_Bekare Wikibooks:{{PAGENAME}}]
 
'''Suretu El Bekare''' është surja e dytë e radhitur në Kur'an. Pesë ajetet e para të kësaj sureje jan të ndara në faqen e dytë të Kur'anit dhe kanë vlerë të madhe kështu që shum musliman i mësojn këto ajete përmendësh dhe i përdorin gjat faljes së namazit ose gjat bërjes së lutjeve tjera.