Ndryshimi mes inspektimeve të "Interfejsi për programimin e aplikacioneve"

v
→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
(→‎top: rregullim i sintaksës)
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
 
* I pavarur nga gjuha programuese, ku kjo d.t.th. që API mund të shfrytëzohet nga gjuhët programuese të ndryshme. Kjo është një veti tipike për API të cilët shfrytëzohen për shërbime, dhe që bazohen në [[RPC]].
 
== ReferencatReferimet ==
{{ref}}