Ndryshimi mes inspektimeve të "Njeriu i mirë"

117 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Njeriu i mirë" prodhim i vitit 1982. Regjia: Ibrahim Muço, Kristaq Mitro, Skenari: Nexhati Tafa, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Hajg Zaharjan. === Përmbajtja e filmit ...)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Në film veprojnë tre njerëz Kiço Telo dhe Vera e motra e Kiços dhe e dashura e Telos. Telo dhe Vera para se të finalizojnë dashurinë e tyre kalojnë nëpër intrigat e thurura nga Kiço i cili duke qënë egoist dhe karrierist nuk mund të pranojë martesën e së motrës me Telon një punëtor i ndershëm që transferohet të punojë në një fshat të thellë.
 
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1982]]
Anonymous user