Dallime mes rishikimeve të "Apasionata"

526 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: Automated text replacement (-egjizor +egjisor))
No edit summary
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
'''Apasionata''' është film artistik i metrazhit të gjatë i prodhuar nga [[Kinostudio]]ja [[Shqipëria e Re]] në vitin [[1983]]. Regjinë e kanë bërë [[Kristaq Mitro]] në bashkëpunim me [[Ibrahim Muçaj]] ,Skenari: P. Dado, N. Tafa, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Gjon Simoni.
Në rolet kryesore paraqiten: [[Kastriot Çaushi]], [[Matilda Makoçi]], [[Agim Qirjaqi]], [[Kadri Roshi]] [[Margarita Xhepa]] dhe [[Spiro Duni]]. Filmi për herë të parë është shfaqur në vitin [[1983]].
 
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Motivi kryesor i sonatës së famshme “Apasionata” të Ludvik Van Bethoven nga një punë diplome bëhet lajtmotiv në dashurinë e Mirës studente e pianos dhe Arturit student i pikturës i cili nuk është vërtet i dhënë pas pikturës por e bën shkollën për t’i bërë qejfin të atit një njeri me rëndësi në një ministri. Më pas konfliktet zgjidhen dhe Arturi gjen vendin e vet në jetë.
 
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
Anonymous user