Dallime mes rishikimeve të "Kallabaka"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
No edit summary
Etiketa: përpunim burimi 2017
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Kallabakë''', ''([[greqisht]]: Καλαμπάκα/Kalambáka)'' është një qytezë në Greqinë qendrore dhe qendra e Qarkut i Kallabakës, në rajon i Thesalisë. Ajo është 50 km larg në perëndim nga qyteti Larisë. Në veri të qytezës është Manastiri Meteora. Popullsia e Kallabakës është 7392 njerëz (2001).
 
==ReferencaReferime==
{{reflist}}