Ndryshimi mes inspektimeve të "Dritat e qytezës"

117 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Dritat e qytezës" prodhim i vitit 1983. Regjia: Fehmi Hoshafi, Skenari: Sabri Godo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Tahsim Hoshafi. === Përmbajtja e filmit === Harizi ...)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Harizi jeton në qytetin e bukur të Ksamilit. Ai shfaq shenja dembleizmi dhe parazitizmi për punën mundohet të përfitojë ndonjë vend të rehatshëm dhe kur nuk ja del fillon të shpifë e të dërgojë letra anonime. Këto sjellje e shqetësojnë bashkëshorten e tij dhe ajo vendos të largohet.
 
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1983]]
Anonymous user