Ndryshimi mes inspektimeve të "Fundi i një gjakmarrjeje"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Filmi "Fundi i një gjakmarrjeje" prodhim i vitit 1983. Regjia: Rikard Ljarja, Skenari: Agim Gjakova, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Zef Çoba. === Përmbajtja e filmit === Sub...)
 
=== Përmbajtja e filmit ===
Subjekti trajton realitetin gjatë regjimit zogist duke fajësuar përgjegjësit për përçarjen e popullit dhe nxitjen e hakmarrjes midis tyre. Dy të rinj Mazi dhe Dushi rrjedhin nga dy familje malësore që janë në gjak me njëra tjetrën prej shumë kohësh. Njëra familje jeton në malësitë e thella dhe tjetra në qytet.
 
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
 
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1983]]
Anonymous user