Dallime mes rishikimeve të "Kristen Bell"

1 byte removed ,  2 vjet më parë
v
→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB
v (futi referencat te plota nga versioni anglisht, e jo si numra vetem.)
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
'''Kristen Anne Bell''' lindi më 18 korrik, 1980 në [[Huntington County|Huntington Woods]], [[Michigan]]. Është një aktore dhe këngëtare amerikane.<ref>[http://people.com/tag/kristen-bell/ Kristen Bell - People.com]</ref> Në vitin 2001, ajo bëri debutimin e parë në Broadway me rolin e Becky Thatcher në ''Aventurat e Tom Sojerit''. Rolet më të spikatura të saj janë: ''Veronica Mars'' në serialin me të njëjtin emër, prej shtatorit të 2004-ës deri në maj 2007; Jeannie van der Hooven tek ''House of Lies'', prej vitit 2012; Sarah Marshall në filmin komik ''Forgetting Sarah Marshall'', e shumë të tjera. Kristen Bell e arriti famën sidomos në vitin 2013, kur bëri zërin e Anës në filmin e animuar ''[[Mbretëresha e Dëborës|Frozen]]''<ref>[http://variety.com/2014/legit/news/kristen-bell-wants-to-star-in-frozen-broadway-musical-veronica-mars-sequel-1201132202/ Kristen Bell wants to star in "Frozen" Broadway Musical]</ref>.
 
==ReferencaReferime==
{{reflist}}